Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Farby , Chemia i Akcesoria Modelarskie Vallejo

( ilość produktów: 283 )

Modelarstwo, malowanie modeli  budowa makiet i dioram są hobby, które często wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Duże znaczenie ma w ich przypadku jakość używanych farb. W znacznym stopniu wpływa ona na ostateczny efekt pracy. Jednym z wiodących producentów farb akrylowych w skali światowej jest firma Vallejo.


Od kreskówek po współczesną sztukę - historia firmy Vallejo

 


Początki firmy Vallejo sięgają roku 1965. Zajmowała się ona w tym czasie produkcją farb akrylowych na bazie wody, które wykorzystywane były w przemyśle filmowym, a konkretniej - podczas tworzenia kreskówek. Cztery lata później, w roku 1969, Vallejo przeniosło swoją siedzibę z New Jersey w USA do Hiszpanii. Ta decyzja umotywowana była tym, iż w ówczesnym czasie wielu dużych producentów kreskówek działało na terenie Europy.


Wieść o wysokiej jakości i nowatorskiej formule farb akrylowych Vallejo rozniosła się wśród studiów filmowych bardzo szybko. Po niedługim czasie już większość tego typu placówek w całej Europie korzystała z produktów właśnie tej firmy. Umożliwiło to Vallejo prężny rozwój, dzięki czemu w roku 1972 firma była w stanie wypuścić na rynek pierwsze farby akrylowe przeznaczone do realizacji sztuk pięknych. W tym samym czasie producent wyszedł również z interesującą propozycją farb plakatowych, przeznaczonych dla projektantów grafiki.


Zaczynając od formuły i zmierzając na sam szczyt - producent farb akrylowych Vallejo

 


Od momentu przeniesienia siedziby do Hiszpanii firma Vallejo była bardzo popularna na rynku. Jednak to rok 1981 można uznać za punkt zwrotny w jej historii. Podążając za sugestią wykładowców z Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Barcelonie, zarząd Vallejo zdecydował się na wprowadzenie zestawu wysokiej jakości farb dla artystów (Acrylic Studio) w dużych opakowaniach - jednocześnie zmniejszając i ujednolicając ich cenę. Na podstawie właśnie tego zestawu, dokonując najbardziej precyzyjnej i uważnej selekcji pigmentów kolorystycznych oraz unikając najdroższych odcieni (jak kadm czy kobalt) - firmie udało się stworzyć serię farb, która stała się produktem flagowym Vallejo. Wraz z wypuszczeniem ów serii na rynek rozpoczął się zupełnie nowy okres rozwoju dla firmy.

pixel